Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Zdaniem mundurowych, ostatnia manifestacja, która odbyła się 29 maja na kilku trasach w regionie, m.in. w Pyrzycach, była nielegalna. Wezwania na komendę otrzymało 60 osób. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zdaniem mundurowych, ostatnia manifestacja, która odbyła się 29 maja na kilku trasach w regionie, m.in. w Pyrzycach, była nielegalna. Wezwania na komendę otrzymało 60 osób. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Złożenie skargi do ministra spraw wewnętrznych na działania zachodniopomorskiej policji po ostatnim proteście rolników rozważa szef "Solidarności" w regionie. Mieczysław Jurek poinformował też, że związkowcy zapewnią rolnikom, których mundurowi wzywają teraz na przesłuchania, ochronę prawną.
Zdaniem funkcjonariuszy, ostatnia manifestacja, która odbyła się 29 maja na kilku trasach w regionie, m.in. w Pyrzycach, była nielegalna. Wezwania na komendę otrzymało 60 osób.

Według Mieczysława Jurka, policjanci "nękają uczestników rolniczych demonstracji". - Nie zostawimy rolników samych sobie. Zapewnimy im obronę i ochronę prawną. Policja nikogo nie zastraszy - mówi przewodniczący zachodniopomorskiej "Solidarności".

Zawiadomienie o ruchach mundurowych ma trafić również na biurko wojewody.

Rolnicy oskarżają rząd o niezrealizowanie postanowień porozumienia podpisanego podczas zimowego protestu w Szczecinie. Domagają się oni m.in. zmian w zasadach przetargów na zakup ziemi, które organizuje Agencja Nieruchomości Rolnych, wyższych dopłat do paliwa czy wstrzymania planów likwidacji KRUS.

Temat sprzedaży ziemi obcokrajowcom ma być poruszony na najbliższej Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, którą wojewoda zwołał na 11 czerwca. Trzy dni później rolnicze traktory mają pojawić się na szczecińskich Wałach Chrobrego.
- Nie zostawimy rolników samych sobie. Zapewnimy im obronę i ochronę prawną. Policja nikogo nie zastraszy - mówi przewodniczący zachodniopomorskiej "Solidarności".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty