Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Piotr Lisek - złoty medal w skoku o tyczce. Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki
Sofia Ennaoui - brązowy medal w biegu na 1500 metrów. Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki
Marcin Lewandowski - złoty medal w biegu na 1500 metrów. Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki
Konrad Bukowiecki - złoty medal w konkursie pchnięcia kulą. Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki
Rafał Omelko - srebrny medal w biegu na 400 metrów. Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki
Justyna Święty - brązowy medal w biegu na 400 metrów. Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki
Paweł Wojciechowski - brązowy medal w skoku o tyczce. Fot. Marek Biczyk / Polski Związek Lekkiej Atletyki
Worek medali Polaków podczas drugiego dnia halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce rozgrywanych w Belgradzie. Nasi reprezentanci w sobotę zdobyli pięć krążków, dzięki czemu zostali liderami klasyfikacji medalowej HME.
Sygnał dla naszych zawodników dali w piątek Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin i Paweł Wojciechowski, którzy w konkursie skoków o tyczce zdobyli złoty i brązowy medal.

Jeszcze lepiej było w sobotę. Urodzony w Szczecinie Marcin Lewandowski wygrał bieg na 1500 metrów, a w kobiecym wyścigu na tym samym dystansie trzecia była Sofia Ennaoui z MKL-u Szczecin.

Wśród pozostałych reprezentantów Polski złoty medal zdobył Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, a w biegach na 400 metrów srebrny Rafał Omelko, a brązowy Justyna Święty.

Polska z siedmioma medalami została liderem klasyfikacji medalowej halowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce.