Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Piotr Krzystek. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Piotr Krzystek. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Piotr Krzystek w Rozmowach pod krawatem. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Piotr Krzystek w Rozmowach pod krawatem. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Pomoc osobom poszkodowanym w wyniku wybuchu gazu na Niebuszewie zapowiada prezydent Szczecina. Piotr Krzystek w "Rozmowach pod krawatem" mówił, że jeśli mieszkania w kamienicy przy ulicy Gdyńskiej nie będą nadawały się do zamieszkania, to urzędnicy przygotują lokale zastępcze.
- Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że niestety przynajmniej część mieszkańców może tam szybko nie wrócić. Dysponujemy pewną liczbą tzw. mieszkań awaryjnych. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć te lokale nawet nie w ciągu dwóch tygodniu, tylko dwóch czy trzech dni - zapewniał prezydent.

Piotr Krzystek dodał, że "nie powinno być kłopotów przy wypłacie odszkodowania" oraz że miasto jest gotowe, by stać się inwestorem przy odbudowie kamienicy. Prezydent zapowiedział też pomoc psychologiczną dla poszkodowanych.

Z kolei wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski zwołał w trybie pilnym posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Policjanci, strażacy, inspekcja budowlana oraz urzędnicy z wydziałów: spraw społecznych, bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego spotkają się w czwartek o godzinie 10.

Do wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Gdyńskiej doszło w czwartek po godzinie 5. Jedna osoba została ranna, a kilkadziesiąt ewakuowanych.


- Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że niestety przynajmniej część mieszkańców może tam szybko nie wrócić. Dysponujemy pewną liczbą tzw. mieszkań awaryjnych. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć te lokale nawet nie w ciągu dwóch tygodniu, tylko dwóch czy trze

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty