Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  ogłoszenie  
Zobacz
  autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Sebastian Sahajdak z "Solidarności" US. Fot. Dawid Siwek [Radio Szczecin]
Sebastian Sahajdak z "Solidarności" US. Fot. Dawid Siwek [Radio Szczecin]
Ma polemizować sam ze sobą. To polecenie służbowe od władz Uniwersytetu Szczecińskiego. Otrzymał je szef uczelnianej "Solidarności", a zarazem pracownik biura promocji US Sebastian Sahajdak.
Sahajdak jako przewodniczący na związkowej stronie internetowej napisał artykuł o nowych zasadach finansowania szkół wyższych przez rząd. Pisze w nim, że zachodniopomorskie uczelnie będą miały mniejsze dotacje i sugeruje rozwiązania. Artykuł powieliły media. Teraz Sahajdak, jako pracownik biura promocji, w imieniu Uniwersytetu Szczecińskiego ma napisać odpowiedź.

O sens polecenia służbowego zapytaliśmy rzeczniczkę uniwersytetu Julię Poświatowską. Odpowiedzi na to pytanie nie otrzymaliśmy, ale za to dostaliśmy lakoniczną formułkę, że za wizerunek medialny uczelni odpowiedzialne jest biuro promocji.

Związkowiec domyśla się, że to pretekst do jego zwolnienia. Zgodnie z prawem, pracodawca może zwolnić pracownika za niewykonanie polecenia służbowego, bezmyślne jego wykonanie i złe wykonanie.

- A co do oceny jakości tego działania, to decydujące zdanie ma pracodawca, czyli w tym momencie rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. Ciekawa konstrukcja prawna i chytry zabieg - ocenia Sebastian Sahajdak i dodaje, że polecenie wykona jak najlepiej potrafi. - Choć fajnie byłoby, gdyby opinia publiczna mogła poczytać artykuły rektorów szczecińskich uczelni.

Związkowiec i władze US od dawna toczą spory, m.in. w sprawie jawności dokumentów.
Sahajdak walczył o upublicznienie protokołów z sesji senatu Uniwersytetu Szczecińskiego.
Relacja Kamila Nieradki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
   
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty