Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał pochodzącego z Kamienia Pomorskiego Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji. Fot. twitter.com/PremierRP
Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał pochodzącego z Kamienia Pomorskiego Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji. Fot. twitter.com/PremierRP
Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał pochodzącego z Kamienia Pomorskiego Marka Zagórskiego na stanowisko ministra cyfryzacji.
Andrzej Duda podkreślił, że nie ma wątpliwości, iż nowy szef ministerstwa cyfryzacji sprawdzi się na swoim stanowisku. Podkreślił, że cyfryzacja to zadanie bardzo trudne i ważne, bo to od tego, czy jest realizowana w sposób sprawny zależy, na ile udaje się budować nowoczesne państwo.

- Powierzam Panu wraz z Panem premierem tą tekę bez żadnego zawahania, ponieważ jest Pan politykiem, który ma duże doświadczenie - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Po uroczystości w Pałacu Prezydenckim, nowy minister cyfryzacji udał się na posiedzenie rządu, na którym ministrowie zajmowali się między innymi nowelą prawa o ruchu drogowym. Zakłada ona, że kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC. Informacje te będą bowiem do sprawdzenia w systemie CEPiK.

Marek Zagórski powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że pracy przed nim dużo, choćby w związku z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej czy kwestią wprowadzenia 5G w Polsce.

Odnosząc się do krytycznego reportu NIK w sprawie wprowadzenia systemu CEPiK minister powiedział, że w całym procesie popełniono wiele błędów. - Nauka dla mnie jest taka, żeby wyciągnąć z tego wnioski - powiedział nowy szef resortu.

Od stycznia tego roku, gdy w wyniku rekonstrukcji rządu została odwołana dotychczasowa szefowa ministerstwa cyfryzacji Anna Streżyńska, nie było ministra kierującego resortem. Nadzór nad nim sprawował premier Mateusz Morawiecki, a za bieżące prace odpowiadał wiceminister Marek Zagórski.
Andrzej Duda podkreślił, że nie ma wątpliwości, iż nowy szef ministerstwa cyfryzacji sprawdzi się na swoim stanowisku.
Relacja Sylwii Białek (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty