Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Piłkarki i piłkarze nożni ze Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych "Korona" zakwalifikowali się do turnieju finałowego Ligi Mistrzów Niesłyszących w Futsalu w niemieckim Stuttgarcie. Zawody odbędą się w styczniu przyszłego roku. Żeby wziąć w nich udział, szczecińscy sportowcy potrzebują 10 tysięcy złotych.
- Szybko i dynamicznie się rozwijamy. Na swoim koncie mamy sporo sukcesów. Na mistrzostwa do Stuttgartu jadą dwa kluby z Polski. Nie mamy jednak takich funduszy. Miasto chętnie by nas wsparło, ale było za mało czasu - tłumaczy Piotr Lipski z "Korony".

Dlatego członkowie klubu zorganizowali zbiórkę pieniędzy, żeby zrealizować swoje marzenie i wystąpić w finałach Ligi Mistrzów w Niemczech. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej klubu .

Szczeciński Klub Sportowy Głuchych "Korona" został założony w grudniu 2012 roku. Obecnie ma kilka sekcji: lekkoatletyczną, piłki nożnej kobiet i mężczyzn, piłki siatkowej kobiet i mężczyzn, bowling, narciarską, nordic walking, pływacką, żeglarską oraz tenisa stołowego. Zrzesza ponad stu członków. Pięcioro sportowców występuje również w kadrach narodowych: Justyna Siwek (piłka nożna), Karol Ryngwelski i Robert Sałapatek (piłka nożna) oraz Tomasz i Michał Pick (bowling).
- Szybko i dynamicznie się rozwijamy. Na swoim koncie mamy sporo sukcesów. Na mistrzostwa do Stuttgartu jadą dwa kluby z Polski. Nie mamy jednak takich funduszy. Miasto chętnie by nas wsparło, ale było za mało czasu - tłumaczy Piotr Lipski ze Szczecińskie
Zawodnicy Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych "Korona". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Zawodnicy Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych "Korona". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty