Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Przyszły tłumy, każdy chciał go zobaczyć, wielki świat zawitał do Szczecina - tak koncert Dave'a Brubecka sprzed 60 lat wspomina Teresa Modelska dziennikarka, przez kilka lat związana z Radiem Szczecin.
Amerykański pianista jazzowy 6 marca 1958 roku rozpoczął w Szczecinie swoją trasę po Polsce. We wtorek powtórzy to jego syn Darius. Koncert zagrał w pierwszej siedzibie Operetki Szczecińskiej przy ulicy Potulickiej.

Jak mówi Teresa Modelska, fani jazzu czekali na muzyka pod hotelem Orbis przy ul. Partyzantów do godziny 4 rano.

- Oblężenie było też wokół Operetki, bo wszyscy chcieli zobaczyć, posłuchać, czuć się obecnym w tym wydarzeniu. Wszyscy grali świetnie, to było najcudowniejsze, co mogło się nam wydarzyć. Aplauz był nieskończenie wielki - mówi Modelska.

Niespodzianką było to, że podczas koncertu zagrał 11-letni syn Dave'a Brubecka - Darius. Syn tak jak ojciec 60 lat temu, we wtorek w Szczecinie rozpocznie swoją trasę po Polsce.

- Zza kulis wynurzył się mały chłopiec, no i zagrał. Znowu był ryk aplauzu. Widać było już iskierkę tego talentu, chociaż jeszcze to było grające dziecko - mówi Teresa Modelska.

Zespół Dariusa Brubecka wystąpi we wtorek w studiu S-1 Radia Szczecina. Koncert dla Niepodległej - Darius Brubeck Quartet odbędzie się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Relacja Joanny Gralki
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty