Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

To był zupełnie inny świat, tak niepodobny do tego, który wówczas znałem - tak wspomina swoją wizytę w Szczecinie i bloku wschodnim w 1958 roku jazzman Darius Brubeck w ''Rozmowie pod krawatem''.
Wtedy, mając 10 lat przyjechał na tournée po Polsce ze swoim ojcem - będącym u szczytu sławy pianistą - Dave'm Brubeckiem. To w Szczecinie, po raz pierwszy, wystąpił z nim na scenie i właśnie tutaj rozpoczęła się trasa zespołu.

- Polska wtedy nie przypominała tej obecnej, była w bardzo złym stanie. Zimno utrzymywało się nawet wewnątrz budynków, ponieważ nie było środków na ogrzewanie hoteli. Pierwszy raz widziałem uzbrojonych ludzi, polskich i radzieckich żołnierzy, a także policjantów i żołnierzy ze wschodnich Niemiec, ponieważ musieliśmy przejechać przez Berlin, żeby dostać się do Szczecina - powiedział Brubeck.

Teraz, dokładnie po 60 latach, Darius Brubeck powraca, by razem z przyjaciółmi odtworzyć tę legendarną trasę i w ten sposób uhonorować, przypadającą w tym roku, rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wtorkowy koncert w studiu koncertowym S-1 będzie pierwszym z wyprodukowanej przez Radio Szczecin trasy, która obejmie Warszawę, Kraków, Lublin, Rzeszów i Poznań.
- Polska wtedy nie przypominała tej obecnej, była w bardzo złym stanie. Zimno utrzymywało się nawet wewnątrz budynków, ponieważ nie było środków na ogrzewanie hoteli. Pierwszy raz widziałem uzbrojonych ludzi, polskich i radzieckich żołnierzy, a także poli

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty