Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mamy deklarację, że ta inwestycja będzie realizowana - powiedziała, w "Samorządowej Przeplatance", Dominika Jackowski. Radna Koalicji Obywatelskiej tak skomentowała inicjatywę budowy torowiska do nowej pętli tramwajowej Mierzyn przy CH Ster.
Mimo że miasto informuje, że żadne decyzje w tym temacie na razie nie zapadły, to radna jest dobrej myśli.

- Myślę, że razem z mieszkańcami udało nam się pana prezydenta przekonać. Wiążącej decyzji nie ma, natomiast mamy deklarację, dobrą wolę ze strony pana prezydenta. Będziemy zmierzali do tego, żeby ta inwestycja powstała - powiedziała Jackowski.

W grę wchodzi jedynie zwiększenie budżetu, nie ma szans na nowy projekt, jak zapewniała Jackowski.

- Też nie ma możliwości etapowania tego projektu, bo jest bardzo specyficzny projekt, który uniemożliwia jakiekolwiek etapowanie. Jest to nie tylko wydłużenie samej linii do granic miasta, ale także przebudowa całej ulicy Ku Słońcu. Przebudowa infrastruktury podziemnej, budowa wielu przejść z sygnalizacją świetlną, o którą mieszkańcy od wielu lat zabiegają, budowa peronów dla tramwajów, jak i samej zajezdni tramwajowej - opowiadała Jackowski.

Pętla tramwajowa ma powstać na granicy Szczecina z Mierzynem, naprzeciwko centrum handlowego Ster. Do niej mają prowadzić nowe tory wzdłuż ulicy Ku Słońcu.

Miasto wciąż nie rozstrzygnęło pierwszego przetargu na budowę, ponieważ firmy, które się zgłosiły zaproponowały oferty droższe niż urząd chciał przeznaczyć na inwestycję.
- Myślę, że razem z mieszkańcami udało nam się pana prezydenta przekonać. Wiążącej decyzji nie ma, natomiast mamy deklarację, dobrą wolę ze strony pana prezydenta. Będziemy zmierzali do tego, żeby ta inwestycja powstała - powiedziała Jackowski.
- Też nie ma możliwości etapowania tego projektu, bo jest bardzo specyficzny projekt, który uniemożliwia jakiekolwiek etapowanie. Jest to nie tylko wydłużenie samej linii do granic miasta, ale także przebudowa całej ulicy Ku Słońcu. Przebudowa infrastrukt

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty