Siatkarki Chemika poza podium Mistrzostw Polski. Policzanki nie zdobyły brązowego medalu zajmując czwarte miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Chemik w czwartym meczu o brąz przegrał w Rzeszowie z Developresem SkyRes 2:3 i w rywalizacji play-off do trzech zwycięstw uległ 1:3. Drużyna włoskiego trenera Marcello Abbondanzy znakomicie rozpoczęła czwartkowe spotkanie. Policzanki wygrały pierwszego seta do 26 a w drugiej partii rozgromiły rzeszowianki do 10 i objęły prowadzenie 2:0. Niestety w kolejnych setach na parkiecie dominowały siatkarki Developresu SkyRes. Rzeszowianki po wygranych do 19 i 22 doprowadziły do remisu. O losach rywalizacji zadecydował tie-break zakończony sukcesem ekipy trenera Bartłomieja Dąbrowskiego 15:7.

Po tym zwycięstwie siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów odebrały brązowe medale. Mistrzostwo Polski zdobyły w miniony poniedziałek siatkarki ŁKS-u Łódź natomiast srebro wywalczył zespół Grot Budowlani Łódź. Chemik Police sezon 2018/2019 zakończył z Pucharem Polski, ale bez medalu Ligi Siatkówki Kobiet.