Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Autopromocja  
Zobacz

Kamil Nieradka rozmawia z Piotrem Woźniakiem. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Kamil Nieradka rozmawia z Piotrem Woźniakiem. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
"To podstawa do naszego wielkiego projektu dywersyfikacji dostaw" - mówił w "Popołudniowej przeplatance" Radia Szczecin prezes prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Piotr Woźniak. W ten sposób skomentował pierwszy transport amerykańskiego gazu do Polski w ramach wieloletniego kontraktu.
Ten dotarł w piątek do terminalu LNG w Świnoujściu w ramach 24-letniego kontraktu z firmą Cheniere Energy ze Stanów Zjednoczonych. Jak podkreślał Woźniak to bardzo ważna chwila.

- Na tym kontrakcie budujemy całą resztę z jeszcze dwoma innymi dostawcami amerykańskimi - Venture Global i Port Arthur. To nam zbuduje mocny portfel LNG, który w dużej części zastąpi kontrakt rosyjski, czyli z firmą Gazprom, który to kontrakt wygasa w 2022 roku - powiedział Woźniak.

Piątkowy transport amerykańskiego gazu to w sumie 65. dostawa błękitnego paliwa do Świnoujścia. Łącznie na bazie wieloletniego kontraktu z USA do Polski ma trafić 39 miliardów metrów sześciennych gazu ziemnego.
Ten dotarł w piątek do terminalu LNG w Świnoujściu w ramach 24-letniego kontraktu z firmą Cheniere Energy ze Stanów Zjednoczonych. Jak podkreślał Woźniak to bardzo ważna chwila.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty