Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

W Połczynie-Zdroju mieszka najwięcej osób powyżej 91. roku życia. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Połczynie-Zdroju mieszka najwięcej osób powyżej 91. roku życia. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W Połczynie-Zdroju mieszka najwięcej osób powyżej 91. roku życia. W rankingu gmin do 15 tys. mieszkańców Połczyn jest zdecydowanym liderem. W uzdrowiskowym mieście żyje 113 seniorów.
Przedstawiciele władz nie wiedzą, co jest czynnikiem wpływającym na taki stan rzeczy.

To być może kwestia naszego złota, czyli borowiny - podkreśla dyrektor Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, Krzysztof Szewczuk.

- Przypuszczamy, że są to walory środowiskowe: bogata w minerały woda, czyste powietrze, przepiękne tereny rekreacyjne... - mówi Krzysztof Szewczuk.

- Czas biegnie spokojnie, bez stresu..., czego trzeba więcej?! Spokój, cisza, przyroda, po paru minutach można wyjść za miasto, wejść na ścieżkę rowerową i już mamy kontakt z przyrodą - mówi Antoni Okuniewicz, który mieszka w Połczynie-Zdroju od kilkudziesięciu lat.

Na podium w rankingu liczby seniorów znalazły się również gminy Trzebiatów i Sławno. W Połczynie-Zdroju i jego okolicach znajdują się liczne złoża borowiny leczniczej oraz solanki służące na przykład do inhalacji dla astmatyków.
- Przypuszczamy, że są to walory środowiskowe: bogata w minerały woda, czyste powietrze, przepiękne tereny rekreacyjne... - podkreśla dyrektor Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju, Krzysztof Szewczuk.
- Czas biegnie spokojnie, bez stresu..., czego trzeba więcej?! Spokój, cisza, przyroda, po paru minutach można wyjść za miasto, wejść na ścieżkę rowerową i już mamy kontakt z przyrodą mówi Antoni Okuniewicz, który mieszka w Połczynie-Zdroju od kilkudziesi

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty