Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Fot. Marek Borowiec [Radio Szczecin]
Mat. GDDiKA
Mat. GDDiKA
Ta wiadomość z pewnością ucieszy kierowców podróżujących często trasą S6 i krajową szóstką w obu kierunkach między Szczecinem a Koszalinem.
Spółka Mosty Łódź, która buduje drugi odcinek S6 we wtorek po południu udrożni częściowo przejazd od obwodnicy Nowogardu aż za Płoty. Pozwoli to ominąć często tworzące się tam korki.

Na czym będzie polegała zmiana? - Otwarcie będzie dotyczyło tylko jednej jezdni - informuje zastępca dyrektora szczecińskiego oddziału GDDKiA Mariusz Mierzwa. - Ruch zostanie przekierowany od Nowogardu na nowy odcinek trasy na jezdnię prawą patrząc w kierunku Gdańska.

- Trzeba będzie jednak nadal uważać - dodaje Mierzwa. - Na tej jezdni ruch będzie się odbywał dwukierunkowo. Będą ograniczenia prędkości, również po tej drodze będą się poruszały pojazdy wolnobieżne. Jest duża prośba o zachowanie szczególnej ostrożności.

Inna organizacja ruchu będzie wiązała się również ze sporymi zmianami dla ruchu lokalnego. Dojazd do miejscowości położonych przy dotychczasowej DK6 będzie odbywał się przez tymczasowe skrzyżowania na jezdni południowej S6.
Relacja Marka Borowca.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty