Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wnioski o dofinansowanie złożyło 9 samorządów. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Wnioski o dofinansowanie złożyło 9 samorządów. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Od września będzie uruchamianych 26 nowych tras. Dofinansowanie z "Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych" uzyskało siedem samorządów.
Program przywracania połączeń jest bardzo ważny, jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin wicewojewoda Marek Subocz.

Głównym celem jest likwidacja tzw. komunikacyjnych białych plam.

- To ma po prostu pozwolić mieszkańcom tych mniejszych miejscowości dojechać do miasta powiatowego, załatwić sprawy urzędowe, pójść do lekarza, ale również to z pewnością jest pomoc dla osób, które poszukują pracy w większych miejscowościach. Często pojawiały się głosy, że nie mogą dojechać do miejscowości tych mniejszych, gdzie się mieszczą urzędy i dzisiaj rząd Prawa i Sprawiedliwości daje taką szansę samorządom. Dopłaca jedną złotówkę do jednego wozokilometra - powiedział wicewojewoda Subocz.

Wnioski o dofinansowanie złożyło 9 samorządów. - Większość z nich odpadła z powodów formalnych bądź też po prostu wycofali się. Jedna gmina była, która złożyła wniosek po terminie, czyli po 12 sierpnia. To jest program, który wszedł od niedawna. Myślę, że część samorządowców jeszcze do końca nie miała świadomości jak to działa, musieli zrobić rozpoznanie, być może nie każdy jeszcze samorządowiec wie jak to dokładnie wygląda - dodał wicewojewoda Subocz.

Od września komunikacja autobusowa będzie przywracana w gminach: Chojna, Goleniów, Pełczyce, Ustronie Morskie, Szczecinek oraz powiatach drawskim i szczecineckim.

Samorządy dostały prawie 257 tysięcy złotych dofinansowania.
- To ma po prostu pozwolić mieszkańcom tych mniejszych miejscowości dojechać do miasta powiatowego - powiedział wicewojewoda Subocz.
- Myślę, że część samorządowców jeszcze do końca nie miała świadomości jak to działa, musieli zrobić rozpoznanie - dodał wicewojewoda Subocz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty