Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
Zobacz

Janusz Cieszyński. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Janusz Cieszyński. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 100 tys. elektronicznych recept trafia każdego dnia do polskich aptek. Można je realizować poprzez sms, pocztę elektroniczną lub też kod kreskowy otrzymany od lekarza.
To ogromny wzrost w stosunku do stycznia, gdy dziennie wystawiano ich około 2 tysięcy - mówi podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, Janusz Cieszyński. Dodaje, że widoczna w całym kraju ekspansja e-recept dotyczy także naszego regionu.

- Obecnie w Zachodniopomorskiem wystawiono ponad 350 tys. e-recept; w ostatnich miesiącach ich liczba znacznie wzrosła, jeszcze miesiąc temu było ich o 100 tysięcy mniej, a trzeba pamiętać, że są duże podmioty, zarejestrowane np. w Warszawie, które obsługują również pacjentów z Pomorza Zachodniego - powiedział wiceminister Cieszyński.

Według danych Ministerstwa Zdrowia od początku roku lekarze wystawili ponad 5 mln elektronicznych recept, które pacjenci zrealizowali już w polskich aptekach.
- Obecnie w Zachodniopomorskiem wystawiono ponad 350 tys. e-recept; w ostatnich miesiącach ich liczba znacznie wzrosła, jeszcze miesiąc temu było ich o 100 tysięcy mniej, a trzeba pamiętać, że są duże podmioty, zarejestrowane np. w Warszawie, które obsług

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty