Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Półmaratończycy na ulicach Szczecina. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Półmaratończycy na ulicach Szczecina. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Blisko 4 tysiące osób pobiegło w niedzielę ulicami miasta, podczas jubileuszowej, 40. edycji szczecińskiego półmaratonu. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse - ponad 21 lub 10 kilometrów.
Wśród biegaczy znaleźli się też lokalni politycy. Poseł na Sejm Rafał Mucha z Prawa i Sprawiedliwości przebiegł półmaraton.

- To jest taka aktywność, którą można realizować rano. Staram się biegać cztery razy w tygodniu, choć nie zawsze mi się to udaje. Zwykle biegając do lasu, bo są najlepsze z możliwych warunki. Z dala od dróg, asfaltu, dymu - mówił Mucha.

Poseł Arkadiusz Marchewka z Koalicji Obywatelskiej wystartował na tzw. "dyszkę".

- Biegliśmy całą drużyną w 9 osób, drużyną Marchewki. Było całkiem fajnie, świetna atmosfera na trasie, doping, wszyscy uśmiechnięci. Oby jak najwięcej takich imprez - mówił Marchewka.

Na mecie zameldowali się też miejscy radni Koalicji Obywatelskiej: Paweł Bartnik i Łukasz Kadłubowski. Radio Szczecin, też miało swoich reprezentantów na trasie. W półmaratonie Mateusz Papke zajął 91 miejsce. 21 kilometrów przebiegł też prezes rozgłośni - Artur Kubaj.

- Bardzo fajna atmosfera, zawodnicy się wspomagali. Jak ktoś nie dawał rady to współbiegnący zwracali na to uwagę. Nie widziałem, żeby komuś się jakaś krzywda stała. Chyba wszyscy zastosowali się do tego, żeby nie szarżować, nawadniać się i do mety - mówił Artur Kubaj.

Zwycięzca półmaratonu został Andrzej Pańko z klubu Hermes Gryfino z czasem 01:17:17.
Poseł na Sejm Rafał Mucha z Prawa i Sprawiedliwości przebiegł półmaraton.
Poseł Arkadiusz Marchewka z Koalicji Obywatelskiej wystartował na tzw. "dyszkę".
Radio Szczecin, też miało swoich reprezentantów na trasie. W półmaratonie Mateusz Papke zajął 91 miejsce. 21 kilometrów przebiegł też prezes rozgłośni - Artur Kubaj.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty