Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Małgorzata Jacyna-Witt. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Małgorzata Jacyna-Witt. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Interpelacja w sprawie współpracy fundacji ze szpitalem w Zdunowie, na którą pieniądze zbierał marszałek Tomasz Grodzki, została zdjęta z Biuletynu Informacji Publicznej i utajniona. Pismo złożyła Radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyna-Witt, która o sprawie poinformowała Radio Szczecin.
- Nie została uznana za interpelację przez prawnika. Co jest ciekawe, prawnik doradzający Sejmikowi to jest mąż pani wiceprzewodniczącej sejmiku z Platformy Obywatelskiej. Moja interpelacja została ocenzurowana przez prawnika, który rodzinnie jest powiązany z działaczką PO, a interpelacja dotyczyła działacza Platformy, czyli pana profesora Tomasza Grodzkiego - mówi Małgorzata Jacyna-Witt.

Radna przypuszcza, że fundacja, na którą zbierał pieniądze marszałek Tomasz Grodzki, w tym czasie nie istniała. Chodzi o fundusze, jakie miała przekazać w 1999 roku marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu profesor Agnieszka Popiela.

Szpital w Zdunowie podlega zarządowi województwa.

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie prezydium Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, tam skierowano nas do biura prasowego zarządu województwa.

Dostaliśmy odpowiedź z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Po trzech godzinach biuro prasowe przesłało nam jedno zdanie, które cytujemy w całości. "Pismo Pani radnej Małgorzaty Jacyny-Witt nie spełnia wymogów Ustawy o samorządzie województwa przewidzianych dla procedur interpelacji i zapytania".

Radna Małgorzata Jacyna Witt chciała uzyskać informacje od marszałka województwa na temat fundacji, na którą miał zbierać pieniądze Tomasz Grodzki.

- W mojej interpelacji pytałam wyraźnie o to, czy były wpłacane przez pacjentów jakieś pieniądze na fundację i czy te pieniądze trafiły następnie do szpitala w Zdunowie, albo w formie przekazów, gotówki, albo w formie zakupu sprzętu czy innych usług - powiedziała Małgorzata Jacyna-Witt.

Sprawa działalności fundacji pojawiła się dwa miesiące temu, gdy profesor Agnieszka Popiela napisała, że marszałek Tomasz Grodzki wziął pieniądze na fundację w związku z przeprowadzeniem operacji jej matki.
- Moja interpelacja została ocenzurowana przez prawnika, który rodzinnie jest powiązany z działaczką Platformy Obywatelskiej, a interpelacja dotyczyła działacza Platformy Obywatelskiej, czyli pana profesora Tomasza Grodzkiego - mówi Małgorzata Jacyna-Witt
Radna Małgorzata Jacyna Witt chciała uzyskać informacje od marszałka województwa na temat fundacji, na którą miał zbierać pieniądze Tomasz Grodzki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty