Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Niech Tomasz Grodzki przedstawia dowody na swoją niewinność, a nie atakuje dziennikarzy - mówi dyrektor Centrum Monitoringu i Wolności Prasy, Jolanta Hajdasz. źródło: https://cmwp.sdp.pl/
Niech Tomasz Grodzki przedstawia dowody na swoją niewinność, a nie atakuje dziennikarzy - mówi dyrektor Centrum Monitoringu i Wolności Prasy, Jolanta Hajdasz. źródło: https://cmwp.sdp.pl/
Marszałek Senatu, Tomasz Grodzki zapowiada akty oskarżenia wobec dziennikarzy. Pełne wsparcie dla pozwanych deklaruje Centrum Monitoringu i Wolności Prasy.
To pokłosie sprawy pacjentów prof. Grodzkiego, którzy twierdzą, że wręczyli mu pieniądze za szpitalną opiekę. Marszałek chce sądzić dziennikarzy - w trybie karnym - za zniesławienie. Niech Tomasz Grodzki przedstawia dowody na swoją niewinność, a nie atakuje dziennikarzy - mówi dyrektor Centrum Monitoringu i Wolności Prasy, dr Jolanta Hajdasz.

- Po prostu w sposób nie budzący wątpliwości wystarczy ujawnić finansowe dokumenty fundacji, gdzie są księgowane wpłaty pacjentów pana Grodzkiego związanych z leczeniem i pobytem w szpitalu. Wtedy opowieści pacjentów będziemy wkładać między bajki - zaznaczyła dr Hajdasz.

Jolanta Hajdasz przypomina marszałkowi Grodzkiemu hasło, które niedawno podnosiła jego partia: "Wolne Media".

- Kierowanie aktów oskarżenia przeciwko dziennikarzom jest czymś absolutnie niedopuszczalnym, przeczącym na pewno wolności słowa i swobodzie wypowiedzi - podkreśliła.

Akty oskarżenia wobec dziennikarzy ma we wtorek przedstawić na konferencji prasowej pełnomocnik marszałka Grodzkiego, mecenas Jacek Dubois.
- Po prostu w sposób nie budzący wątpliwości wystarczy ujawnić finansowe dokumenty fundacji, gdzie są księgowane wpłaty pacjentów pana Grodzkiego związanych z leczeniem i pobytem w szpitalu. Wtedy opowieści pacjentów będziemy wkładać między bajki - zaznac
- Kierowanie aktów oskarżenia przeciwko dziennikarzom jest czymś absolutnie niedopuszczalnym, przeczącym na pewno wolności słowa i swobodzie wypowiedzi - podkreśliła.

Dodaj komentarz 14 komentarzy

Czy my już żyjemy w kraju , w którym trzeba udowadniać swoja niewinność ? Rozumiem, że wkrótce będę musiał udowodnić , że nie jestem wielbłądem.
Nie można mieć pretensji do polityków, że w ramach jednej partii ich zachowania są w podobnym tonie. Wszyscy pamiętamy, gdy były prezes WFOŚiGW powiedział do dziennikarza Radia Szczecin: "Ty pisowski śmieciu", marszałek województwa zachodniopomorskiego rzekł do dziennikarza TVP3 Szczecin, aby odkładał pieniądze, bo będzie go to sporo kosztowało, czy też przepychanki posła S. Nitrasa z dziennikarzami, na konferencji K. Brejzy. Oczywiście to tylko wybrane przykłady, o których można było przeczytać w mediach, ale wiele mówią o stosunku polityków do dziennikarzy.
Jedyne obiektywne radio w rejonie już nadaje
Marszałek senatu o dziennikarzu Polskiego Radia Szczecin:
"słynął z rozmaitych manipulacji. Wrzucał jakąś bzdurę na FB, a jak go ludzie atakowali, to kasował wpis i lamentował (...) był wcześniej wyrzucony z Jedności, gazety Solidarności Pomorza Zachodniego. Gdyby pani porozmawiała z Mieczysławem Jurkiem, przewodniczącym zachodniopomorskiej Solidarności, to dowiedziałaby się pani więcej na temat pana Dulkanowskiego".
dziennik . pl 2020.01.07
Ma przedstawiać "dowody na niewinność"? A gdzie zasada domniemania niewinności?
No i w przypadku materiałów prasowych jest też zasada "odwróconego dowodu", czyli to dziennikarz ma udowadniać, że napisał prawdę. Zdaje się, że w tym przypadku to będzie trudne...
Publikowanie tak wielu anonimowych donosów jest co najmniej nieetyczne. No ale cóż, sam redaktor naczelny powiedział kiedyś na antenie, czyim radiem jest Radio Szczecin ( TVP to oczywiście też dotyczy)
To nadszedł czas żeby za gadanie bzdur i oczernianie odpowiedzieć a CMiWP to sobie mogą co najwyżej pogadać !
to jakieś tam "Centrum" jest równie miarodajne, jak ta "sondażownia", która ogłosiła zamówiony wynik o wierze w łapówki.
Po prostu kolejny pro-PiSowski byt propagandowy. Ładna nazwa i nic więcej.
Nic. Pustka.
a swoją drogą, to Radio ZET podaje, że po byłych pacjentach prof. Grodzkiego biegają jacyś goście, którzy oferują 5.000 zł (PIĘĆ TYSIĘCY) za napisanie fałszywego oświadczenia, iż dał Grodzkiemu łapówkę!
zaczyna być ciekawie :)))
Co na to CBA? Afera gruntowa-bis?
@ Jan Nowak ..."Po prostu kolejny Pro-pisowski byt propagandowy.Ładna nazwa i nic więcej... ????
Na pewno?? Cyt.z Misji CMWP -" Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich broni wolności słowa zgodnie z art. 10 Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, a szczególnie swobody dziennikarza w docieraniu do źródeł informacji, umacnia wolność prasy i mediów elektronicznych, strzeże wykorzystania wolności słowa".
CMWP powstało w 1996r. a dotychczas w Radzie Programowej zasiadali m.in. słynni działacze PIS-u tacy jak : prof. Andrzej Rzepliński, Julia Pitera, senator Krzysztof Piesiewicz, prof. Adam Strzembosz, Henryk Wujec... Może i to jest byt propagandowy , ale czy aby na pewno PIS-u !? ;)
Propaganda i lizanie tyłka władzy gorsze niż za komuny. Zmienić nazwe zawodu dziennikarz na "donosiciel"
Niektórzy "dziennikarze" powinni od razu założyć mundury, żeby było widać w czyim interesie działają.
@ pan_glosny ... Najlepiej jakie ?
@Nomis - toto to taka sama PiS-owska wydmuszka, jak Trybunał Konstytucyjny.
Został tylko szyld.
Jest to na tyle nic nie znacząca atrapa, że nawet szymańczykowe PiSmaki przekręcają jej nazwę wciskają na siłę i bez sensu literkę "i" :)))
Bezsensowna atrapa, więc nazwa taka, siaka, czy inaka... Kogo to! po co się starać

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty