Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pieniądze mają pokryć dodatkowe wydatki związane z koronawirusem, potrzeba też nowych karetek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pieniądze mają pokryć dodatkowe wydatki związane z koronawirusem, potrzeba też nowych karetek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
36 milionów złotych dofinansowania z budżetu województwa chce Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Pieniądze mają pokryć dodatkowe wydatki związane z koronawirusem, potrzeba też nowych karetek.

- Teraz specjalne, wyznaczone ambulanse jeżdżą do pacjentów zakażonych koronawirusem. Mamy też dodatkowe ambulanse przeznaczone tylko i wyłącznie do pobierania wymazów, próbek od pacjentów, u których istnieje zagrożenie zakażenia koronawirusem. Ale te środki chcielibyśmy również przeznaczyć na przyspieszenie budowy siedziby przy ul. Duńskiej, bo teraz nasze karetki i nasze zespoły muszą być dezynfekowane w tymczasowym namiocie - mówi Paulina Targaszewska z pogotowia.

Pieniądze mają trafić do wszystkich stacji w całym województwie.

- Pół miliona większe niż normalnie koszty ponosimy z tytułu odzieży ochronnej, odzieży też codziennej, ponieważ w tych kombinezonach, gdy pogoda jest taka, jak w niedzielę, to przecież po pół godzinie ratownik musi przebrać się od stóp do głów - dodaje Dariusz Mądraszewski z "Solidarności" w pogotowiu.

W innych województwach marszałkowie dofinansowali stacje - tak było m.in. w województwie świętokrzyskim, podlaskim i śląskim.

Tam pogotowia otrzymały wsparcie w wysokości od 10 do 16 milionów złotych. W Zachodniopomorskiem kupiono zamgławiacze do odkażania karetek.
- Te środki chcielibyśmy również przeznaczyć na przyspieszenie budowy siedziby przy ul. Duńskiej, bo teraz nasze karetki i nasze zespoły muszą być dezynfekowane w tymczasowym namiocie - mówi Paulina Targaszewska z pogotowia.
- W tych kombinezonach, gdy pogoda jest taka, jak w niedzielę, to przecież po pół godzinie ratownik musi przebrać się od stóp do głów - dodaje Dariusz Mądraszewski z "Solidarności" w pogotowiu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty