Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Jeszcze niedawno Platforma Obywatelska ustami marszałka Grodzkiego mówiła o "zabójczych kopertach", a dziś zbiera podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego, choć tego robić nie wolno - powiedział w "Kawiarence Politycznej" radny Zbigniew Bogucki z PiS.
Jego zdaniem, prawdziwą przyczyną blokowania wyborów 10 maja i zmiany kandydata PO, były niskie notowania w sondażach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

- Sztabem kierował polityk z naszego regionu, Bartosz Arłukowicz. Nikt nie miał takiego "osiągnięcia", żeby z blisko 30 procent zjechać w sondażu do 4 proc. Będzie to trudno w historii powtórzyć. Platforma chciała zmienić kandydata, bo "była już pod nożem" - mówił Bogucki.

Odpierając zarzuty radnego Zbigniewa Boguckiego, poseł Artur Łącki z PO powiedział, że Małgorzata Kidawa-Błońska i jego partia w pewnym sensie odniosła sukces.

- Partia opozycyjna, czyli Koalicja Obywatelska, doprowadziła do tego, że rząd nie mół przeprowadzić wyborów, które byłyby niedemokratyczne i nie dla wszystkich, czyli niezgodnie z konstytucją. My wygraliśmy ten bój i to jest przekaz dnia dla wszystkich obywateli. Partia opozycyjna wygrała ten bój z partią rządzącą - mówił Łącki.

Według najnowszego sondażu Kantar dla TVN, nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski może liczyć na 11 procent głosów poparcia. Wyprzedza go Szymon Hołownia z 17 proc. Andrzej Duda w tym samym sondażu osiąga wynik wynik 51 procent poparcia i wygrywa wybory w pierwszej turze.
Jego zdaniem, prawdziwą przyczyną blokowania wyborów 10 maja i zmiany kandydata PO były niskie notowania w sondażach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
Odpierając zarzuty radnego Zbigniewa Boguckiego, poseł Artur Łącki z PO powiedział, że Małgorzata Kidawa-Błońska i jego partia w pewnym sensie odniosła sukces.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty