Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Tama66 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Tama66 (CC0 domena publiczna)
Szczecińska Kolej Metropolitalna szuka dzikich przejść i czeka na informacje w tej sprawie od mieszkańców. "Nie chcemy tych przejść blokować, a w miarę możliwości ucywilizować" - piszą władze SKM-ki na swojej stronie internetowej.
Kolej ma ruszyć za dwa lata, ruch na trasach przecinających Szczeciński Obszar Metropolitalny będzie większy. A to oznacza, że niedowolne przejścia staną się jeszcze bardziej niebezpieczne - mówi Roman Walaszkowski, dyrektor Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

- Sieć kolei metropolitalnej to jest kręgosłup transportu, od niego zaczynamy, pociągi jeżdżą w godzinach szczytu co pół godziny, poza godzinami szczytu co godzinę. Do tego, dostosowujemy całą sieć połączeń autobusowych, busowych, które będą skorelowane z tym rozkładem jady - dodaje Walaszkowski.

SKM-ka połączy Szczecin z Goleniowem, Stargardem, Gryfinem i Policami. Największym inwestorem jest PKP PLK. Mieszkańcy Szczecina o dzikich przejściach przez tory mogą poinformować m.in. na facebooku "SKM Szczecińska Kolej Metropolitalna".
- Do tego, dostosowujemy całą sieć połączeń autobusowych, busowych, które będą skorelowane z tym rozkładem jady - dodaje Walaszkowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty