Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Powstanie toru motocrossowego w Szczecinie Kluczu coraz bliżej. Są już niezbędne zgody, by ponad 5-hektarową, miejską działkę w pobliżu drogowego węzła Klucz udostępnić miłośnikom sportów motorowych.
W Szczecinie nie było takiego miejsca, stąd być może rozjeżdżanie przez quady i motory okolicznych lasów - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" prezes Klubu Motorowego Szczecin Andrzej Gaszewski. - Powstaje obiekt sportowy. To nie jest żadna komercyjna inwestycja i ma to skanalizować tą grupę społeczeństwa, która kocha sport motorowy.

Przeciwko inwestycji zebrano wśród mieszkańców kilkaset podpisów. - Tor powstaje w pobliżu autostrady A6 i drogi S3 - tłumaczył prezes Gaszewski. - To jest oddalony już prawie dwa kilometry od zabudowań. Nie będzie nigdy nikt przejeżdżał przez osiedle.

Gaszewski dodał, że powstanie toru to długotrwały proces - pierwsze zawody będą mogły być zorganizowane za dwa, trzy lata.
W Szczecinie nie było takiego miejsca, stąd być może rozjeżdżanie przez quady i motory okolicznych lasów - mówił w naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji" prezes Klubu Motorowego Szczecin Andrzej Gaszewski.
Przeciwko inwestycji zebrano wśród mieszkańców kilkaset podpisów. Tor powstaje w pobliżu autostrady A6 i drogi S3 - tłumaczył prezes Gaszewski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty