Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Niszczył samochody i zaklejał zamki w drzwiach kilkunastu sklepów i punktów usługowych w centrum Szczecina. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego.
Mężczyzna w ubiegłym tygodniu pozalepiał zamki w drzwiach m.in. kiosku, salonu kosmetycznego czy zakładu fotograficznego w okolicy ulic Krzywoustego, Małkowskiego i Królowej Jadwigi.

- Nasz lokal jest zamknięty, ponieważ nie możemy rolet otworzyć z powodu zepsutego zamka. Obroty nam spadły - mówił jeden z właścicieli uszkodzonego lokalu.

- Przyjechałem i po prostu nie mogłem się dostać do zakładu. Musiałem wezwać ślusarza i wydać 400 parę złotych - opowiadał właściciel zakładu fotograficznego.

- Dla mnie to jakiś psychol - powiedziała kobieta.

Sprawcę uchwycił monitoring jednego z punktów. Policja ustaliła i zatrzymała sprawcę w czwartek.

Sąd, na wniosek prokuratora umieścił mężczyznę za kratami na najbliższe trzy miesiące - mówi Ewa Obarek, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Prokuratura nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono popełnienie od stycznia do lipca kilkunastu przestępstw polegających na uszkodzeniu mienia. Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do pięciu lat.

Prokuratura nie udziela więcej informacji.
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty