Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Wystawa plenerowa jako wyraz podziękowania i szacunku dla biorących udział w strajkach sierpnia '80. To kilkanaście czarno-białych plansz ze zdjęciami i kopiami dokumentów związanych z początkami Solidarności.
W otwarciu ekspozycji przy ul. Wyszyńskiego w Stargardzie wzięli udział: prezydent Stargardu Rafał Zając, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie Paweł Skubisz oraz świadkowie wydarzeń.

Zapytaliśmy o wspomnienia jednego z uczestników Józefa Stachowiaka - pracownika Ośrodka Lasów Państwowych w Stargardzie.

- W moim zakładzie nastawiali się na ten strajk, ale każdy się bał w tamtym czasie. Wiadomo, wystąpić pierwszy raz w życiu przeciwko władzy było czymś ekstra, praktycznie rzecz biorąc można powiedzieć, że do 1989 roku była to działalność podziemna większości ludzi, którzy w jakiś tam sposób prowadzili tę działalność związkową już na linii komisji zakładowej lub wyżej - opowiada Stachowiak.

Wystawa będzie prezentowana w Stargardzie od 21 lipca do 13 sierpnia. Od 14 sierpnia zobaczyć ją będzie można w Szczecinie.
- Do 1989 roku była to działalność podziemna większości ludzi, którzy w jakiś tam sposób prowadzili tę działalność związkową już na linii komisji zakładowej lub wyżej - opowiada Stachowiak.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty