Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Można na jeden raz, można w czterech etapach, można w Szczecinie albo na drugim końcu świata. Sposobów, aby przebiec Półmaraton Szczeciński, jest w tym roku wiele.
To w związku z pandemią koronawirusa, która uniemożliwiła organizację biegu w standardowej formule. Są jednak również zalety takiego rozwiązania. Do zawodów można dołączyć, mieszkając na przykład w Rzeszowie, jak Paweł Zach, który zapisał się na Półmaraton Szczeciński ze względu na medal.

- Jest efektowny, a powiem szczerze, że od dwóch lat je kolekcjonuje i mam ich ponad 40. To dla mnie związane z taką pamięcią, bo akurat jest wirtualny, więc tego nie zrobię w Szczecinie, ale będę wiedział, że to był Półmaraton Szczeciński - mówi Zach.

Do biegu dołączają również Polacy mieszkający poza granicami kraju, między innymi Anna Knapik ze Szwecji.

- Nigdy w Szczecinie nie biegłam i zawsze pomagałam w organizacji, byłam wolontariuszem. Kiedy więc wyemigrowałam do Szwecji i mam teraz możliwość wzięcia udziału, to jestem szczęśliwa - mówi Knapik.

Bieg rozpocznie się w sobotę i potrwa do 30 sierpnia. Zapisywać można się aż do przedostatniego dnia imprezy.
Do zawodów można dołączyć, mieszkając na przykład w Rzeszowie, jak Paweł Zach, który zapisał się na Półmaraton Szczeciński ze względu na medal.
Do biegu dołączają również Polacy mieszkający poza granicami kraju, między innymi Anna Knapik ze Szwecji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty