Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Politycy Konfederacji są przeciwni rozszerzeniu i zwiększeniu opłat za Strefę Płatnego Parkowania w Szczecinie. Domagają się też przywrócenia parkingu na placu Orła Białego, na którym zorganizowano konferencję.
- Konfederaci będą zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie - mówi Marcel Duda z tej partii. - Tak szkodliwa polityka miasta Szczecin, która w zasadzie polega tylko na gnębieniu szczecińskich kierowców. Zaczniemy dziś zbiórkę podpisów pod petycją i dwoma projektami uchwał. Petycja będzie do prezydenta miasta w sprawie niewprowadzania zmian, które miasto proponuje, to jest nie rozszerzania Strefy Płatnego Parkowania i niepodwyższania opłat oraz mandatów za parkowanie.

- Podwyżka opłat nie wpłynie na zwiększenie liczby miejsc parkingowych - mówi Dariusz Gładun z partii Konfederatów. - Uważamy, że plan rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania i podwyższenia drastycznego opłat za parkowanie jest w tym momencie kompletnie nieuzasadniony, ponieważ kierowcy w zamian za to nie otrzymają nic. Plany miasta w stosunku do rozszerzenia liczby parkingów, budowy nowych parkingowców, tak naprawdę pojawiają się co chwilę i jedyne co w tym momencie się dzieje z nimi, to odkładanie ich kiedyś na przyszłość.

Konfederaci proponują m.in. wprowadzenie w Szczecinie liczników miejsc parkingowych, rotacyjnych stref parkowania i budowy większej liczby parkingowców.
Konfederaci będą zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie - mówi Marcel Duda z tej partii.
Podwyżka opłat nie wpłynie na zwiększenie liczby miejsc parkingowych - mówi Dariusz Gładun z partii Konfederatów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty