Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Szczepcie się przeciwko grypie - apelują lekarze i pielęgniarki ze szpitala na Pomorzanach w Szczecinie.
By zachęcić do profilaktyki nagrali specjalny filmik, który zamieścili w mediach społecznościowych placówki. Występują w nim lekarze i pielęgniarki z kilku oddziałów szpitala.

Sami jednogłośnie deklarują, że już zaszczepili się przeciwko grypie. Watro to robić w każdym sezonie, choć ten zbliżający się będzie szczególny z powodu epidemii koronawirusa.

Czeka nas poważny sezon grypowy, koronawiurs to dodatkowo "atrakcja" w tym sezonie - mówi Magda Wiśniewska zastępca dyrektora ds. Lecznictwa Samodzielnego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie i prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

- Na grypę zapada dużo więcej osób niż na koronawirusa i tego właśnie się obawiamy. Dlatego warto zaszczepić się przeciwko grypie - zaleca.

Profesor Maciej Słojewski kierujący oddziałem urologii w szpitalu na Pomorzanach
dodaje, że szczepienia powinny być oczywiste dla wszystkich odpowiedzialnych osób.

- Pamiętajcie państwo, że zmieniacie opony w swoim samochodzie przed sezonem jesienno-zimowym nie po to, by być przygotowanym na ekstremalne sytuacje, ale po to, by się czuć bezpiecznym. Podobnie potraktujcie szczepienia przeciwko grypie - dodaje prof. Słojewski.

Do szczepień przeciwko grypie zachęca też Ministerstwo Zdrowia.

Do refundacji w Polsce trafi w tym roku 1 mln 700 tysięcy szczepionek przeciwko tej chorobie. Do aptek powinny trafić już we wrześniu.Relacja Joanny Gralki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty