Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

Fot. Małgorzata Furga [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Małgorzata Furga [Radio Szczecin/Archiwum]
Jej łacińska nazwa to Vicugna pacos. Pochodzi z Ameryki Południowej - w sobotę można zobaczyć ją w Barzkowicach. Wystawę alpak zorganizował Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
W programie są też pokazy alpak na ringu, przędzenia wełny i alpakoterapii.

- Będzie miło, bo alpaki są miłe - przekonuje dyrektor ZODR w Barzkowicach Dariusz Kłos. - To zwierzęta, które występują u nas w formie hodowlanej. Są bardzo spokojne, bardzo towarzyskie, przede wszystkim lubiące dzieci. Dla mnie osobiście ich urokiem są oczy. Mają przepiękne oczy. Futro jest wykorzystywane w różnych formach produkcji, głównie mówimy o czapkach, rękawicach, skarpetach.

Na świecie alpaki hoduje się także dla mięsa. Natomiast, jak udowodnili naukowcy, futro alpak nie zawiera lanoliny, tym samym jest hipoalergiczne. Wystawa w Barzkowicach w sobotę i niedzielę od 10 do 17. Oprócz zwierząt, oczywiście będzie można skosztować też produktów regionalnych.
- Będzie miło, bo alpaki są miłe - przekonuje dyrektor ZODR w Barzkowicach Dariusz Kłos.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty