Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
Fot. Grzegorz Gibas [Radio Szczecin]
"Szczecin inwestuje w ścieżki, a ruch rowerowy spada" - to wnioski z badań, jakie przeprowadzili członkowie Konfederacji.
Ruch jednośladów zmalał o 30 procent w stosunku do 2015 roku - mówi Jakub Kozieł.

- Te liczby są naprawdę robiące wrażenie, bo w porównaniu do roku 2015, to spadek rowerów, które poruszają się po mieście, to jest aż 30 proc. W tym czasie przybyło mnóstwo ścieżek rowerowych, mnóstwo udogodnień dla rowerów. W sumie liczba kilometrów ścieżek rowerowych wzrosła o około 140 proc. od tego pierwszego badania w 2015 roku, czyli teoretycznie, gdyby faktycznie tak samo zwiększała się liczba rowerów, to mielibyśmy dziś ich dużo - dodaje Kozieł.

Badanie zostało przeprowadzone w trzech miejscach w Szczecinie, dodaje Tymoteusz Ochrymiuk: - Badanie zostało przeprowadzone w trzech miejscach w Szczecinie. To było właśnie tutaj, gdzie znajdują się obecnie, na placu Zamenhofa, na Moście Akademickim, przy ulicy Mickiewicza oraz przy wiadukcie kolejowym na ulicy Mieszka I. Badanie wykazało w takich ogólnych wnioskach, że ruch rowerowy - mimo działań Rady Miasta Szczecin, czyli zwiększania kilometrów dróg rowerowych - nie jest większy.

Badania przeprowadzono w sierpniu w godzinach największego szczytu.
- W sumie liczba kilometrów ścieżek rowerowych wzrosła o około 140 proc. od tego pierwszego badania w 2015 roku, czyli teoretycznie, gdyby faktycznie tak samo zwiększała się liczba rowerów, to mielibyśmy dziś ich dużo - dodaje Kozieł.
Badanie zostało przeprowadzone w trzech miejscach w Szczecinie, dodaje Tymoteusz Ochrymiuk.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty