Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Generał brygady Sławomir Dudczak przestaje być dowódcą 12. Brygady Zmechanizowanej. źródło: 12. Brygada Zmechanizowana.
Generał brygady Sławomir Dudczak przestaje być dowódcą 12. Brygady Zmechanizowanej. źródło: 12. Brygada Zmechanizowana.
Generał brygady Sławomir Dudczak przestaje być dowódcą 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina. Pełnił tę funkcję od lutego 2019 roku.
Obowiązki generała Dudczaka pełnił będzie jego dotychczasowy zastępca - pułkownik dyplomowany Roman Brudło.

- Jest to niewątpliwie docenienie jego dotychczasowego dorobku oraz wyróżnienie dla samego pana generała. Trzymamy kciuki, aby jak najlepiej układała mu się służba na nowym stanowisku. Natomiast pułkownik Brudło rozpoczynał swoją zawodową służbę wojskową właśnie w 12. Brygadzie. Zna jednostkę, zna część kadry dowódczej. Nie jest to nowe dla niego doświadczenie - komentował kpt. Błażej Łukaszewski, rzecznik prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina.

Generał brygady Sławomir Dudczak wyjeżdża do Warszawy. Od 1 października będzie pracował w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Dudczak w Szczecinie po raz pierwszy pojawił się tuż po 1988 roku. Wówczas był dowódcą plutonu w 16. batalionie rozpoznawczym. Przez następne lata wyjeżdżał do Warszawy, a później wracał do Szczecina. Był słuchaczem kursów na Akademii Obrony Narodowej w stolicy oraz starszym oficerem i szefem sekcji w "dwunastce". Służył w pierwszym kontyngencie wojskowym w Iraku.

Obowiązki generała Dudczaka przejmie pułkownik Roman Brudło. 44-latek urodził się w Stargardzie. W 2005 roku odbył kurs w amerykańskim Forcie Knox, po którym został wyznaczony na dowódcę kompanii czołgów w 1. Brygadzie Pancernej w Wesołej. Na przełomie lat 2007 - 2010 brał udział w misjach w Iraku oraz w Afganistanie.

Uroczystość przekazania dowództwa rozpocznie się o godzinie 9:00 w koszarach 12. Brygady Zmechanizowanej przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie.
Relacja Bartłomieja Czetowicza [Radio Szczecin]
Relacja Bartłomieja Czetowicza [Radio Szczecin]
Relacja Bartłomieja Czetowicza [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty