Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Przemysław Słowik. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Przemysław Słowik. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Nie ma osobistego problemu z Kościołem, ataki na hierarchów, domaganie się wycofania religii ze szkół to w jego ocenie działania w trosce o dobro publiczne. W środę gościem "Rozmów pod krawatem" był Przemysław Słowik, radny KO i działacz Zielonych.
Zwróciliśmy uwagę, że wbrew twierdzeniom Słowika, biskupi zajmują się problemem pedofilii w Kościele. Radny interpelował także w sprawie religii w szkołach - działacz Zielonych przekonywał, że żadnego problemu z Kościołem nie ma.

- Zdarzały się sytuacje, że lekcje religii były w środku zajęć i dzieci, przez to że nie miał kto się nimi zająć w tym czasie, czy przeprowadzić lekcje etyki, czy zająć się dziećmi poza lekcją religii. One siedziały w tej samej sali. Do tego nie powinno dochodzić - przekonywał Słowik.

Według Słowika, Polska nie jest krajem wolności religijnej i jest podporządkowana hierarchom Kościoła Katolickiego.
Radny Przemysław Słowik interpelował także w sprawie religii w szkołach - działacz Zielonych przekonywał, że żadnego problemu z Kościołem nie ma.

4 komentarze

3/4 czasu Szymańczyk wściskał radnemu co on, ten radny, sądzi na temat pomnika Ofiar Grudnia '70, kościoła, wiary, religii oraz jej nauczania w szkołach, przedstawiajac przy tym własną interpretację tego, co radny sądzi, a ten się wił jak piskorz usiłując zabrać głos i wytłumaczyć, że naprawdę nie jest wielbłądem.
Miałem wrażenie, że Naczelny (Inkwizytor) wygłasza laudację heretyka przed podpaleniem stosu.
Ehhh... Gdzie te czasy, gdy dziennikarze zapraszali gości po to, by dowiedzieć się co oni sądzą w sprawach ważnych dla miasta i mieszkańców???
Teraz redachtory jeno przedstawiają im akt oskarżenia i to bez prawa do obrony.
O tempora, o mores!
Dlaczego Radio Szczecin robi reklamę takim osobom?
"Problem z religią" ma, usiłuje się lansować jako przeciwnik pedofilii, zwolennik "świeckiej" szkoły itd. A nie jest przywódcą frakcji ateistów w parlamencie, lecz radnym Rady Miejskiej Szczecina. I oczekuje się od niego rzetelnych działań na rzecz poprawy funkcjonowania miasta. Skoro takie sprawy Słowika nie interesują - powinien złożyć mandat, odstępując go komuś, kto ma powołanie do pracy samorządowej.
Pan Redaktor powiedział, że rozdział kościoła od państwa gwarantuje nam konstytucja. Wiele uroczystości państwowych odbywa się w kościołach z oficjalnym udziałem hierarchów kościelnych. Kościół finansowany jest przez państwo. Lekcje religii odbywają się w szkołach. No to gdzie ten rozdział kościoła i państwa?
Poza tym kościołowi szkodzą sami księża, nie stosując się do nauk głoszonych przez siebie (nie wszyscy).
Patrząc na uczestników uroczystości kościelnych przypominam sobie powiedzenie mojej mamy "modli się pod figurą, a diabła ma za skórą".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty