Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Profanacje kościołów, podczas niedzielnych protestów, miały miejsce też w Szczecinie i innych miejscach Pomorza Zachodniego.
Wyzwiska wobec księży i wiernych oraz zakłócanie mszy świętych miały miejsce m.in. w Szczecinku, Gryficach, i na Pogodnie w kościele p.w. Św. Krzyża.

- Wy..... na mszę, narażasz mnie na Covid! - To rewolucja jest potęgą! - krzyczały protestujące.

Mamy do czynienia z paradoksem. Ludzie, którzy mają na sztandarach hasło "tolerancja" chcą zniszczyć wartości chrześcijańskie, a pozostała część uczestników nie zdaje sobie sprawy za kim podąża i komu daje paliwo - ocenia radca prawny Mateusz Wagemann ze stowarzyszenia Fidei Defensor.

- Te radyklane ataki są podejmowane najczęściej przez środowiska lewicowe, albo skrajnie lewicowe, które bardzo chętnie posługują się hasłami tolerancji i poszanowania dla praw człowieka, ale w istocie naruszają właśnie te prawa i wykazują się brakiem poszanowania dla chrześcijan i katolików w szczególności - tłumaczy Wagemann.

Wagemann ma nadzieję, że służby państwowe odpowiednio zareagują na wszelkie łamanie prawa.
- To rewolucja jest potęgą - krzyczały protestujące.
- Bardzo chętnie posługują się hasłami tolerancji i poszanowania dla praw człowieka, ale w istocie naruszają właśnie te prawa i wykazują się brakiem poszanowania dla chrześcijan i katolików w szczególności - tłumaczy Wagemann.

Dodaj komentarz 11 komentarzy

Kto sieje, ten zbiera plon
Pedofilia w KK, pijaństwo, bezkarność księży jakoś kościoła nie profanują. Ciekawe?
PROTESTUJCIE NORMALNIE !
A NIE PO CHAMSKU !
CHAMSTWA POLSKA NIE LUBI !
To samo towarzystwo, co na paradach tęczowych. Najpierw hipokryci krzyczą o wolności i miłości, aby teraz brutalnie atakować niewinne osoby. Gdzie jest policja, czemu pozwala na bezczelne i niedopuszczalne ataki czerwono-tęczowych? Chyba nie chcemy aby nie tęczowi, czyli zdecydowana większość, wzięli sprawy w swoje ręce. To dla mniejszości nie skończyłoby się dobrze.
protestuje POKOLENIE JP II :))
DZIECI JANA PAWŁA DRUGIEGO.
Wychowankowie lekcji religii w szkołach. Indoktrynowani od przedszkola.
I co? JAJCO.
Sami sobie zgotowaliście ten los... jak byście uczyli się historii... to byście wiedzieli że w ten sposób wybuchają wojny... domowe!
Jak widzę te protesty to jestem dumny z Polek i Polaków!!
nie popieram pisania głupot na murach ... napisałeś ?
to płać za niszczenia mienia!
Wstyd mi, że jestem kobietą, jak widzę inne kobiety protestujące, krzyczące wulgaryzmy. A to wszystko w otoczce tak modnej teraz "tolerancji". Zakaz zabijania nie wywodzi się tylko z kościoła. Czemu jest atak tylko na kościół?
A ja bym chciała kraść w sklepach, nie chce płacić za coś. Też chce mieć wybór!
Jeśli KK angażuje się w politykę, to niech nie będzie zdziwiony czy pokrzywdzony, że staje się stroną w tym konflikcie. Lamentujcie nad własnym wyborem a nie jego skutkami. Swoją drogą, sytuacja KK będzie jeszcze bardziej bolesna, kiedy obecny rząd się rozpadnie....
Przestańcie się ośmieszać pisowskie sługusy!

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty