Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Antonio_Cansino (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Antonio_Cansino (CC0 domena publiczna)
Ks. Zygmunt Robert Berdychowski, proboszcz parafii Świętego Krzyża w Warszawie powiedział, że niedzielny protest przed Bazyliką w bardzo poważny sposób zakłócił przebieg Mszy Świętych.
Przed świątynią zebrała się grupa przeciwników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. Doszło do przepychanek i incydentów.

Interweniowała policja, która zablokowała dostęp protestujących do kościoła. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową ks. Berdychowski zaznaczył, że zachowanie protestujących było skandaliczne.

- Jakaś dzicz, zachowują się bardzo agresywnie i wulgarnie. Ci ludzie nie pozwalają spokojnie wejść, próbują się wedrzeć do środka. Niektórzy z nich weszli do środka i próbowali zakłócić Mszę Świętą. Na różne sposoby, nawet okrzykami - przewrotnymi i wulgarnymi - próbują zakłócać - tłumaczył ks. Berdychowski.

Przeciwnicy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej niszczą elewacje świątyń i zakłócają nabożeństwa w wielu miejscach Polski, głównie w dużych miastach.

Środowiska proaborcyjne protestują od czwartku, kiedy Trybunał wydał orzeczenie. Organizatorzy zapowiedzianej na niedzielę akcji "Słowo na niedzielę", której towarzyszy hasło "To jest wojna!", zachęcali m.in do manifestowania w świątyniach.

Jak podaje na swoim profilu w mediach społecznościowych Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor, pojawili się przed kościołem św. Anny, Bazyliką św. Krzyża, sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i katedrą Jana Chrzciciela. Protestujący mieli transparenty z hasłami antyklerykalnymi, antyrządowymi oraz o prawie do legalnej aborcji.
- Na różne sposoby, nawet okrzykami - przewrotnymi i wulgarnymi - próbują zakłócać mszę - tłumaczył ks. Berdychowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty