Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / Antonio_Cansino (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Antonio_Cansino (CC0 domena publiczna)
Protesty kobiet w całej Polsce po ogłoszeniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. To już trzeci dzień manifestacji.
W niedzielę kobiety przeniosły się pod kościoły, w Szczecinie o godzinie 16:00 spotykają się m.in. pod pomnikiem Jana Pawła II i pod Kurią Metropolitalną Szczecińsko-Kamieńską.

W czwartek, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego uznali, że aborcja eugeniczna w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia nienarodzonego dziecka lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją.

Dodaj komentarz 4 komentarze

Nie nazywajmy tych istot kobietami, skoro nie dość, że nie zachowują się jak kobiety, to nawet tak nie wyglądają...
Prof. Inga Iwasiuk - może nie zna to przypomnę - Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie! 'Piekny' wykład poprowadziła na pl. Solidarności.
Jeśli chodzi o te protesty to uważam że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, ale w cywilizaowany i pokojowy sposób.

Jeśli chodzi o aborcję eugeniczną to jestem przeciwny jej, dziecko to nie rzecz , gdy się okaże zepsute nie można wyrzucić do śmieci jak jakąś zabawkę. Decydując się na nie bierzemy pełną odpowiedzialność na siebie, na tym polaga dorosłe życie, a jeśli ktoś nie jest gotowy na tą odpowiedzialność niech po prostu zostanie bez dzietny. W XX wieku aborcja, eutanazja eugeniczną, naziści prowadzili podobne praktyki, a zachowanie dzisiejszych feministkek niestety w dużym stopniu je przypomina. Na koniec pozwolę zacytować sobie pewnego irlandzkiego filozofa. Który idealnie zobrazował obecny problem.

"Wolność bez mądrości i cnoty. To jest zło największe z możliwych."

Edmund Burke
Co to za bzdury w poście powyżej?! Czyli jak po porodzie umrze i dziecko i matka, to będzie według ciebie postęp cywilizacyjny? Pacjenci zmarli ale lekarze mają czyste sumienie, tak to ma wyglądać? Z resztą ten przepis dotknie głównie wieś i wyborców PiS, bogaci, wykształceni, z dużych miast pojadą do Czech czy tam na Słowację i zrobią co będą chcieli.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty