Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ks. Tomasz Kancelarczyk. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezes Fundacji Małych Stópek, ksiądz Tomasz Kancelarczyk powiedział, że "grzech aborcji należy przezwyciężyć nie demonstracją, a modlitwą".
W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał eugeniczną przesłankę do aborcji za niezgodną z ustawą zasadniczą. Ksiądz Tomasz Kancelarczyk jest zdania, że "powinniśmy otworzyć się na wartość życia".

- Aborcja to wielki grzech, który odtrąca błogosławiącą dłoń Pana Boga. Jak możemy prosić o pomoc Pana Boga jeżeli jednocześnie uderzamy w wartość życia?! Jak możemy korzystać z łask płynących od Pana Boga, jeśli zamykamy się na wartość życia?! Mam nadzieję, że dla nas będzie to początek nowego czasu, czasu rozwoju duchowego, tak, abyśmy mogli powiedzieć, że jesteśmy wielkim, dobrym narodem, narodem polskim, który broni życia, który kocha życie - podkreślił.

Jak wynika z danych przekazanych przez WHO, w 2018 r. na świecie dokonano prawie 42 milionów aborcji. W Polsce wykonuje się rocznie około 1100 legalnych aborcji, a ciąże usuwane z powodu tzw. przesłanki eugenicznej stanowią 95 procent tej liczby.
- Mam nadzieję, że dla nas będzie to początek nowego czasu, czasu rozwoju duchowego, tak, abyśmy mogli powiedzieć, że jesteśmy wielkim, dobrym narodem, narodem polskim, który broni życia, który kocha życie - podkreślił.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty