Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marek Balt. źródło: http://marekbalt.info/
Marek Balt. źródło: http://marekbalt.info/
Europoseł Lewicy, Marek Balt w "Rozmowie pod krawatem" nie miał wątpliwości, że propozycja Niemiec oraz Parlamentu Europejskiego jest słuszna. Chodzi o uzależnienie wypłaty eurofunduszy dla Polski od tzw. kryteriów praworządności.
Polityk stwierdził, że Unia "nie może sobie pozwolić na to, aby w jakimś kraju w Europie doszli do władzy faszyści".

- Oczywiście, że się zgadzam. Nie tylko z propozycją Niemiec, bo jest to propozycja całego Parlamentu Europejskiego - powiedział Marek Balt.

- Zna pan unijną definicję praworządności? - pytał red. Piotr Cywiński.

- Myślę, że w trakcie negocjacji definicja zostanie doprecyzowana.

- To ciekawe: najpierw coś ma być zatwierdzone, a potem ma być doprecyzowana definicja? - dociekał red. Cywiński.

- Jeżeli chcemy, żeby pieniądze z Polski i podatników europejskich płynęły do krajów, które są praworządne... - odparł europoseł Balt.

Marek Balt stwierdził, że "kryteria praworządności" będą dotyczyć wszystkich krajów Unii - także Niemiec czy Francji. Na uwagę, że w tym kontekście mówi się tylko Polsce i Węgrzech polityk Lewicy tłumaczył, że to "dla przykładu".
- Oczywiście, że się zgadzam. Nie tylko z propozycją Niemiec, bo jest to propozycja całego Parlamentu Europejskiego - powiedział Marek Balt. - Zna pan unijną definicję praworządności? - pytał red. Piotr Cywiński. - Myślę, że w trakcie negocjacji definicja zostanie doprecyzowana. - To ciekawe: najpierw coś ma być zatwierdzone, a potem ma być doprecyzowana definicja? - dociekał red. Cywiński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty