Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wizualizacje opublikowane na profilu: https://www.facebook.com/SlowikPrzemyslaw
Wizualizacje opublikowane na profilu: https://www.facebook.com/SlowikPrzemyslaw
Ujawnione informacje o powiązaniach rodziny prezydenta Szczecina z lokalnym biznesem nazywają "politycznym atakiem". Twierdzą, że to "gra" wymierzona w Piotra Krzystka, bo ten "zdecydował się na walkę ze Skarbem Państwa". Radni prezydenckiego klubu Bezpartyjnych w Radzie Miasta w przesłanym oświadczeniu bronią swojego lidera.
Co ciekawe, gdy na komisji budownictwa najgłośniej swoje wątpliwości wobec budowy wieżowca przy ulicy Wszystkich Świętych wyrażali radni Koalicji Obywatelskiej - to zdaniem Bezpartyjnych, sytuację do "politycznej gry" wykorzystuje PiS. Według radnych prezydenta "to nie przypadek", że dzieje się to akurat teraz, "po tym, jak zapowiedział pozew wobec Skarbu Państwa, którym rządzi PiS".

W swoim oświadczeniu Bezpartyjni w ogóle nie odnoszą się za to do informacji, że ojciec inwestora od wieżowca prowadzi spółkę, w której jako współwłaściciele wymienieni są żona prezydenta Szczecina oraz jego brat. Podobnie nie ma słowa na temat tego, że wspomniany inwestor był także kandydatem na radnego z listy Bezpartyjnych. Piszą jedynie o inwestycji dotyczącej wieżowca, że "popierają decyzję" aby sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Sęk w tym, że stało się to dopiero po tym, gdy kwestię powiązań prezydenta miasta na styku biznesu i polityki ujawniły media.
Relacja Andrzeja Kutysa.

Dodaj komentarz 5 komentarzy

ale w sprawie szwindli Kaczyńskiego przy Dwóch Wieżach - cisza!
Może i tam gorliwcy byliby równie gorliwi, co?
@ Jan Nowak ... Podobna cisza jak o rekordziście świata w zrzucie nieczystości do rzeki Wisły p. Rafale Trzaskowskim ! Potrafisz dyskutować merytorycznie czy tylko jadem rzucać ?!
Grunty Miasta w formie spółek np. NiOL itp. to nie jest majątek Spółek Miasta , Urzędu Miasta czy Rady Miasta ale ... Mieszkańców ! I dlatego należy to wyjaśniać ; nie rozumiem kiedy np. p. Poseł Kierwiński powtarza 1000 razy że prawem opozycji jest patrzenie na ręce ale już w RM to nie ? Patrzenie na ręce Wszystkim , jest korzyścią dla Nas Wszystkich - Mieszkanców Miasta !!
Aha, czyli polityk może robić absolutnie wszystko, a odkrycie tego będzie nazywane będzie politycznym atakiem...
wartość działki zaniżona o co najmniej 30% wartości nazywa się teraz "atakiem politycznym"-tyle za działkę o tej powierzchni to się na zadupiu płaci
Gdy obrońcy p.Krzystka wymyślili ten bzdet o politycznym ataku bo jest zapowiedź pozwu przeciwko skar.państwa to sprawa śmierdzi na kilometr. Deweloperka w miastach zawsze była korupcjogenna i "sycylie" wyłaziły wszędzie tylko w Szczecinie "omerta" była wzorcowa i teraz dołączyliśmy do takich "wzorcowych" miast jak Gdańsk. Teraz już nie dziwię się skąd był pomysł nazwy placu Adamowicza i wszystko jasne, patrona trzeba uhonorować

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty