Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. gov.pl/web/gddkia
Fot. gov.pl/web/gddkia
Fot. gov.pl/web/gddkia
Fot. gov.pl/web/gddkia
Umowa na dokończenie brakującego fragmentu obwodnicy Koszalina oraz Sianowa na drodze ekspresowej S6 została podpisana.
Ta inwestycja ostatecznie zlikwiduje wykluczenie komunikacyjne Pomorza Środkowego - mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. - To przedsięwzięcie, na które czekają nie tylko mieszkańcy Koszalina, ale szczególnie ci, którzy pojadą drogą ekspresową ze Szczecina, przez Koszalin, albo obok Koszalina, do Trójmiasta. Już jesienią ogłaszamy kolejne przetargi na drogę ekspresową do Słupska. To daje przekonanie graniczące z pewnością, że za cztery lata pojedziemy bardzo bezpieczną drogą.

Budowa brakującego fragmentu obwodnicy o długości 8 kilometrów będzie kosztowała prawie 450 milionów złotych. Inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku, jednak dwa lata później prace zostały przerwane ze względu na skomplikowaną budowę geologiczną terenu i podziemne jezioro.

- Konieczne było przeprojektowanie trasy i znalezienie nowego wykonawcy - przypomniał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł PiS z Koszalina Paweł Szefernaker. - Procedurę związaną z badaniami geologicznymi trzeba było przeprowadzić od początku, co też doprowadziło do zwiększenia kosztów, jeżeli chodzi o wykonanie. Procedury związane z przetargiem trzeba było powtórzyć. W związku z tym brakującym odcinek obwodnicy Koszalina, który jest niezwykle ważny na trasie Szczecin-Koszalin-Słupsk-Gdańsk, dziś możemy podpisać umowę na wykonanie tego odcinka.

Brakujący fragment obwodnicy Koszalina i Sianowa ma być gotowy za dwa lata.
Ta inwestycja ostatecznie zlikwiduje wykluczenie komunikacyjne Pomorza Środkowego - mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
- Konieczne było przeprojektowanie trasy i znalezienie nowego wykonawcy - przypomniał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poseł PiS z Koszalina Paweł Szefernaker.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty