Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Przez rok leżały przy falochronie, teraz będą oddane bezdomnym. Kłody po zeszłorocznej wycince przy Wiatraku na plaży w Świnoujściu zaczęły przeszkadzać spacerowiczom a nawet żeglarzom.
Drzewa między stawami nawigacyjnymi rok temu poszły pod piłę i od tamtej pory leżą przy zachodnim falochronie. Do niedawna nikt się nimi nie interesował, aż w końcu stały się atrakcją dla wypoczywających. To zauważył świnoujski żeglarz.

- Ludzie sobie nie zdają sprawy, jakie to niesie ze sobą niebezpieczeństwa - mówi żeglarz. - Bawią się przy brzegu, używają ich jako siedziska. Przychodzi i fala i taką kłodę zabiera na kanał. Kłoda dryfuje i potem może uderzyć w jednostkę.

Urząd Morski do tej pory nie odnotował zgłoszeń dotyczących kłód na torze wodnym. Na szczęście, bo sztorm, czy lekka cofka z łatwością sprawiłyby, że drewno zaczęłoby dryfować. Sposób na praktyczne wykorzystanie zalegającego surowca, znalazł magistrat.

- Drewno na wspomnianym terenie zostało nieodpłatnie przekazane do schroniska osób bezdomnych - mówi Jarosław Jaz, rzecznik prezydenta Świnoujścia. - Jeden transport się już odbył, natomiast pozostała część drewna została przygotowana do przewiezienia.

Kłody leżą tuż przy wejściu do portu między Falochronem Zachodnim a Centralnym. Biegnie tamtędy tor wodny do Szczecina i Skandynawii.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01poniedziałek02wtorek03środa04czwartek05piątek06sobota07niedziela08poniedziałek09wtorek10środa11czwartek12piątek13sobota14niedziela15poniedziałek16wtorek17środa18czwartek19piątek20sobota21niedziela22poniedziałek23wtorek24środa25czwartek26piątek27sobota28niedziela29poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty