Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Starostwo Powiatowe w Policach ogłosiło przetarg na usunięcie ponad 50 tysięcy ton odpadów zalegających na składowisku przy ulicy Kamiennej w Policach.
W miejscu tym działać miał zakład segregacji śmieci, ich przetwarzania i unieszkodliwiania. Jednak, po kilku latach, zwożenia odpadów do Polic właściciel spółki zwyczajnie zniknął.

Całkowity koszt usunięcia zalegających tu odpadów, to około 18 milionów złotych. Ponad 15 milionów na ten cel przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wiceprezes funduszu, Paweł Mirowski przypomina, że przyszły wykonawca będzie musiał posprzątać ten teren do końca stycznia 2023 roku.

- Należy dochować staranności w celu wyboru wykonawcy, który będzie usuwał te odpady, wydobędzie z tych odpadów te elementy, które można poddać recyclingowi i resztę odpadów unieszkodliwi a ten teren poddać rekultywacji, tak aby nie stanowił zagrożenia dla mieszkańców ale i środowiska - dodaje Mirowski.

Oferty na posprzątanie śmietnika przy ulicy Kamiennej w Policach składać można do 16 sierpnia 2021 roku.
- Należy dochować staranności w celu wyboru wykonawcy, który będzie usuwał te odpady - mówi Mirowski.

Dodaj komentarz 7 komentarzy

Podać do publicznej wiadomości pełne dane i wizerunek winowajcy, a także wystosować dożywotni list gończy, aż się znajdzie.
Bezczelność Burmistrza Polic i Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska nie ma granic. 18 milionów złotych ma kosztować usunięcie 50 ton odpadów ze składowiska, które powstało na gruntach Gminy Police za zgodą głupawych decydentów, którzy wydzierżawili grunty miejskie pod składowisko odpadów. Dlaczego w tej sprawie nie protestują gorliwi aktywiści z PIS ?
Burmistrz Wolina także chce wydzierżawić grunty miejskie pod tymczasowy skład odpadów budowlanych i zakład recyklingu Dlaczego nie interweniuje PIS -owska prokuratura?
Ad @tadeusz. Zły adres pretensji. Decyzję o udostępnieniu miejsca, pozwoleniu środowiskowym i tak dalej podjął powiat. W dodatku w dobrej wierze. Ani Gmina Police, ani Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie mieli na to wpływu. Nota bene Burmistrz Polic protestował. Dobrze jest poznać okoliczności, a potem komentować.
I jest ktoś kto coś wie. To należy złożyć wniosek do prokuratury i powiedzieć kto zadecydował o zezwoleniu na zgromadzenie 50 tys. ton odpadów na gruntach miasta i nie pilnował recyklingu. Prokuratura powinna ustalić, kto jest odpowiedzialny za stan gruntów, starosta czy burmistrz. Bredzenie że włąściciel firmy dzieżawiący grunt pod wysypisko "zniknął" to igiotyczne tłumaczenie "cudu". Prokurator powinien wstrzymać finansowanie skutków przestępstwa z NFOŚiGW i
do tadka PO_j..a.. czytaj uważnie dzbanuszku; „ ...Jednak, po kilku latach, zwożenia odpadów ...“ Kilka lat to są czasy rządu Tadków - PO_je..ów.
PiS_dzielcy zmienili zasady „przetwarzania i unieszkodliwiania“ tak iż na działalność taką właściciel firmy musi (!!!!) być właścicielem (notarialnym) terenu owej firmy. Za tadkóe-PO_j..ów wystarczyło 400 „zet“ na założenie takiej firmy. Od nastania PiS_dzielców koszty są „za_PO_rowe“ jak twierdzą „tadki-PO_j..y“.
PO_nadto jeśli taka firma składuje „szkodliwy“ materiał musi (!!!) mieć dozorcą (czytaj. ministra Grasia) i tzw. monitoring. To tyle na PO_czątek tadku-PO_j..e.
@tadeusz - nie 50 ton a 50 tysięcy ton
Do elbezet - policz sobie ile lat rządzi smoleńska czarna sotnia z licznymi specjalistami od egzorcyzmów. Niestety wiara w cuda pozwala im wierzyć w cudowne zniknięcie kumpla cwaniaka od składowania i recyklingu odpadów Teraz winni urzędnicy są niewinni. Koszty pokryje rządowy NFOŚIGW oraz mieszkańcy Polic.
Kolejny cudowny cwaniak objawił się w Wolinie. Mieszkańcy Wolina będą następni. ***** ***

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty