Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin/Archiwum]
W Świnoujściu trwają inwestycje mające rozproszyć ruch w centrum. Wkrótce rozpocznie się kolejna. Miasto przygotowuje się do przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Możliwe będą utrudnienia.
Pierwsza część budowy wschodniej obwodnicy Świnoujścia, biegnącej ulicą Steyera dobiega końca. Inwestycja ma być alternatywą dla samochodów jadących z przeprawy promowej, a wkrótce tunelu. Na rozpoczęcie remontu czeka także główna droga w centrum - ulica Grunwaldzka.

- Obwodnica wschodnia jest w trakcie realizacji. To zadanie zostało podzielone na dwa etapy, pierwszy etap bardziej w centrum miasta jest już na ukończeniu. Zaraz będziemy ruszać z ulicą Grunwaldzką i dlatego naciskamy wykonawcę, aby jak najszybciej ten odcinek oddał, aby ruszyć z drugą budową. Z góry przepraszamy za utrudnienia - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Obie inwestycje mają być gotowe w 2022 roku, jeszcze przed oddaniem tunelu do użytkowania. Ich łączny koszt, to 76 milionów złotych.
- Zaraz będziemy ruszać z ulicą Grunwaldzką i dlatego naciskamy wykonawcę aby jak najszybciej ten odcinek oddał, aby ruszyć z drugą budową. Z góry przepraszamy za utrudnienia - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty