Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Budowa nowoczesnej stacji uzdatniania wody to jeden z trzech projektów, o którego dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, ubiega się świnoujski samorząd.
Inwestycja jest częścią projektu, który ma zaopatrywać mieszkańców w wodę pitną.

Jeśli miastu na planowane inwestycje uda się pozyskać środki z rządowego programu Polski Ład, mogą być finansowane aż w 95 proc. Jest o co walczyć, bo budowa nowoczesnej stacji uzdatniania wody przy tak zwanym "Mulniku" to koszt 70 mln złotych.

- To będzie pierwsza tego typu metoda w Polsce uzdatniania wody poprzez odwróconą osmozę - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia. - Ta technologia jest stosowana w Polsce generalnie w przemyśle, natomiast my chcemy ją wprowadzić w Świnoujściu, dlatego że dosyć trudne są do uzdatnienia wody w Świnoujściu. Mieliśmy swego czasu tzw. odsalarnie, ale ona nie bardzo sprawdziła się w starych technologiach.

Pozostałe projekty, o których współfinansowanie ubiega się miasto, to budowa nowej drogi dojazdowej do dzielnicy uzdrowiskowej za 30 mln złotych i zakup autobusów komunikacji miejskiej.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty