Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Zachodniopomorskie święto policji w Świdwinie. Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Zachodniopomorskie święto policji w Świdwinie. Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Z okazji 102. rocznicy powołania Policji funkcjonariusze garnizonu zachodniopomorskiego obchodzili uroczystości w Świdwinie.
Święto Policji to data szczególna dla tej formacji. Podczas obchodów były awanse, nominacje, odznaczenia oraz podziękowania dla policjantów i pracowników Policji, które złożył komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński.

- Bardzo chciałbym Wam podziękować za Waszą codzienną służbę, za Wasze poświęcenie, za wiele wyrzeczeń. Chciałbym wam serdecznie podziękować za dobrą robotę. To wielki zaszczyt kierować takim garnizonem - powiedział Trawiński.

Nasz reporter również zapytał policjantów o znaczeniu ich zawody oraz jak jest ważny dla naszego społeczeństwa. - Jak głosi nasza dewiza, pomagamy i chronimy. Przede wszystkim naszą rolą jest dbanie o bezpieczeństwo naszych obywateli. W pierwszej kolejności podejmujemy działania prewencyjne, profilaktyczne, żeby tych przestępstw było jak najmniej - mówili policjanci.

Polską Policję powołano w 1919 roku.
Podczas obchodów były awanse, nominacje, odznaczenia oraz podziękowania dla policjantów i pracowników Policji, które złożył komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński.
Nasz reporter również zapytał policjantów o znaczeniu ich zawody oraz jak jest ważny dla naszego społeczeństwa.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty