Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Czwarta fala epidemii dotarła już do Polski - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.
Potwierdzają to dane z ostatniej doby. W kraju zarejestrowano 537 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 31 w Zachodniopomorskiem. Zmarło 8 zakażonych osób. W porównaniu ubiegłego tygodnia, we wtorek jest o 43 procent więcej zakażeń.

Przybywa też pacjentów w szpitalach - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- To jest żółty już sygnał dla nas wszystkich. Nowych pacjentów przybyło 78, czyli w porównaniu do poprzednich dni, jest to bardzo wysoka liczba - mówi Kraska.

Wzrost zakażeń widać też w szkołach. Z powodu koronawirusa osiemnaście szkół i przedszkoli w regionie przeszło na tryb hybrydowy. By zapobiec takim sytuacją w szkołach ruszyły szczepienia.

W poniedziałek mobilny punkt odwiedził sześć placówek. W środę będą to kolejne trzy - między innymi XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie - mówi dyrektor Maciej Grenda.

- Zgłosiło się dziesięcioro chętnych uczniów. Zawarliśmy porozumienie ze Szczecińskim Centrum Zdrowia i szczepienie odbędzie się u nas w szkole - mówi Grenda.

Joanna Jursa-Kulesza ze Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie przypomina, że szczepienia przeciwko Covid-19 jest bezpieczna dla dzieci.

- Pamiętajmy, że dzieci również potrafią bardzo ciężko chorować na tę chorobę. Jest to bardzo ważne szczepienie - mówi Jursa-Kulesza.

W Zachodniopomorskiem przygotowanych jest 355 łóżek dla pacjentów z Covid-19, zajętych jest 51. Zabezpieczono 28 respiratorów, w użytku jest jeden.
Relacja Joanny Gralki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty