Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Zwiedzanie miasta z prezydentem, koncerty, zawody sportowe i wędkarskie dla seniorów, parada ulicami miasta i festyn połączony z dyskoteką - tak będą wyglądały VI Stargardzkie Dni Seniora.
Obchody szóstej edycji Stargardzkich Dni Seniora rozpoczynają się już w środę od wspólnej zabawy, na którą nad Miedwie zapraszają słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W kolejnych dniach, planowane jest m.in. spotkanie 80-latków i najstarszych członków Klubu Seniora, a także zwiedzanie miasta z prezydentem Stargardu. W piątek z kolei seniorzy otrzymają klucze do bram miasta.

- Przez trzy dni będziemy rządzić Stargardem - zapewnia Jadwiga Dąbrowska z Zespołu Doradczego Prezydenta Miasta ds. Seniorów i dodaje. - Ta aktywność, pod każdym względem, jest absolutnie potrzebna, aby senior nie zgorzkniał, aby jak najdłużej funkcjonował.

Na brak aktywności seniorzy z pewnością nie będą narzekać. W planach są koncerty, atrakcje sportowe, parada i festyn połączony z dyskoteką. Kilkudniowe obchody zakończą się w niedzielę wspólną terenową grą miejską.
Relacja Iwony Mazurek-Orłowskiej [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty