Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Jak tłumaczy rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Rafał Cieślak - więźniowie będą kierowani do różnych prac w lesie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jak tłumaczy rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Rafał Cieślak - więźniowie będą kierowani do różnych prac w lesie. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Więźniowie będą pracować w pilskich lasach - dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile podpisał umowę o współpracy z dyrektorem okręgowym Służby Więziennej w Koszalinie.
To efekt zawartego niedawno porozumienia Służby Więziennej z Lasami Państwowymi. Jak powiedział rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Czarnem, major Robert Trembowelski - praca to ważny element resocjalizacji osadzonych, ale z tych działań płynie więcej korzyści.

- To jest bardzo ważny element resocjalizacji, który kształtuje skazanego, który pozwala mu legalnie zdobywać źródło utrzymania. Samodyscyplina, odpowiedzialność - bo skazany musi wstać do pracy, odpowiednio ją wykonywać - przystosowuje go już do życia na wolności. Druga sprawa: skazany pracując odpłatnie ma możliwość np. spłacania alimentów, a jeśli chodzi o kierowanie do pracy, to osoby, które mają te zobowiązania w pierwszej kolejności są kierowane do pracy - zaznaczył.

Jak tłumaczy rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Rafał Cieślak - więźniowie będą kierowani do różnych prac w lesie.

- Proste prace leśne: zbieranie śmieci, dbanie o porządek w lasach, wykorzystanie przy budowie budek dla ptaków. Takie założenie było przy podpisywaniu porozumienia z zarządem z Koszalina, czyli z Zakładem Karnym w Czarnem. Myślę, że te nadleśnictwa, które znajdują się na północy Dyrekcji, czyli Okonek, Złotów czy Lipka..., właśnie w tych nadleśnictwach osadzeni znajdą zatrudnienie. Nie jest łatwo znaleźć pracowników, którzy wykonywaliby pracę w lesie - podkreślił.

Porozumienie pilskiej RDLP z Inspektoratem Służby Więziennej w Koszalinie to część ogólnopolskiego programu "Praca dla więźniów".
- To jest bardzo ważny element resocjalizacji, który kształtuje skazanego, który pozwala mu legalnie zdobywać źródło utrzymania. Samodyscyplina, odpowiedzialność - bo skazany musi wstać do pracy, odpowiednio ją wykonywać - przystosowuje go już do życia na wolności.
Nadleśnictwa, które znajdują się na północy Dyrekcji, czyli Okonek, Złotów czy Lipka..., właśnie w tych nadleśnictwach osadzeni znajdą zatrudnienie. Nie jest łatwo znaleźć pracowników, którzy wykonywaliby pracę w lesie - podkreślił.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty