Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. YouTube / Kamerzysta
Mat. YouTube / Kamerzysta
Patoyoutuber "Kamerzysta" spędzi kolejne trzy miesiące w areszcie. Taką decyzję podjął w czwartek Sąd Okręgowy w Szczecinie.
Wcześniej Sąd Rejonowy w Szczecinie zgodził się, aby "Kamerzysta" wyszedł na wolność po wpłaceniu 100 tysięcy złotych kaucji - mówi Michał Tomala, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie. - Z tym orzeczeniem nie zgodził się prokurator i dlatego wniósł zażalenie. Sąd Okręgowy uwzględnił je i uznał, że tylko areszt tymczasowy może zapewnić prawidłowy tok postępowania sądowego. Do przesłuchania został pokrzywdzony. Istnieje obawa, że gdyby oskarżony przebywał na wolności, mógłby bezpośrednio na niego oddziaływać lub za pośrednictwem innych osób, żeby złożył zeznanie określonej treści dla siebie korzystne. A ta obawa wynika z faktu, że grozi mu surowa kara, do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Patoyoutuber "Kamerzysta", czyli Łukasz W. od kilku miesięcy przebywa za kratami. Wraz z dwójką znajomych odpowie za nagranie filmu, na którym widać, jak znęca się nad niepełnosprawnym chłopakiem.
Wcześniej Sąd Rejonowy w Szczecinie zgodził się, aby "Kamerzysta" wyszedł na wolność po wpłaceniu 100 tysięcy złotych kaucji - mówi Michał Tomala rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty