Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mat. YouTube / Kamerzysta
Mat. YouTube / Kamerzysta
Sąd uchylił areszt "Kamerzyście". Patoyoutuber wyjdzie na wolność.
W piątek odbyła się druga sprawa w jego procesie. Zeznawał pokrzywdzony. To niepełnosprawny chłopak, który był głównym bohaterem filmu "Kamerzysty". Sąd wyłączył jawność tej sprawy.

Sąd zdecydował, że "Kamerzysta" ma zakaz opuszczania kraju, dozór policyjny, wcześniej wpłacił 150 tysięcy złotych poręczenia. Decyzja nie jest prawomocna, może zostać zaskarżona przez prokuraturę.

"Kamerzysta" w areszcie był od kwietnia. Razem z Wiolettą K. i Adrianem S. odpowiada za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny. Taki zarzut postawił im prokurator. W kwietniu w sieci opublikowali kontrowersyjny film, w którym poniżają niepełnosprawnego chłopaka. Kazali mu m.in. wykonywać upokarzające zadania za pieniądze, miał on m.in. zjeść kocie odchody. Grozi im do 8 lat więzienia. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na listopad.

"Kamerzysta" usłyszał tez kolejny zarzut. Patoyoutuber odpowie za pobicie starszego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w styczniu ubiegłego roku. W sklepie spożywczym mężczyzna chciał nagrywać filmik. Uwagę miał mu zwrócić 66-letni mężczyzna. Po tym zajściu Łukasz W. miał go uderzyć. Mężczyzna stracił przytomność.

Prokuratura wszczęła śledztwo - mówi Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

- Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała do 7 dni, przy czym czynu tego miał dopuścić się publicznie, bez powodu i okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego. Czyn, który zarzucił mężczyźnie prokurator, jest czynem prywatno-skargowym, który prokurator objął ściganiem z urzędu - mówi Obarek.

Pobity mężczyzna zmarł w maju ubiegłego roku, a jego rodzina wiązała to z uderzeniem. Na razie nie ma wniosku o areszt. Kamerzyście za ten czyn grożą 3 lata więzienia.
Prokuratura wszczęła śledztwo - mówi Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty