Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Kilkadziesiąt zabytkowych samochodów można oglądać w sobotę w Kołobrzegu. To ostatnia taka szansa w tym roku, by w jednym miejscu zobaczyć perełki polskiej i zagranicznej motoryzacji.
Chociaż niektóre z nich liczą po 40 czy 50 lat, to nadal znajdują się w świetnym stanie – mowa o zabytkach na czterech kołach, które można w sobotę oglądać w Kołobrzegu.

Miejscowe Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji zorganizowało oficjalne zakończenie sezonu. Radosław Turek, prezes stowarzyszenia mówi, że na to wydarzenie przybyły samochody z regionu, ale nie tylko.

- Ze Szczecina, ze Słupska, Koszalina, Stargardu i oczywiście nasi członkowie, jest Borgward Isabella, unikatowy pojazd, Citroen BL - wymienia Turek.

Spacerujący w centrum Kołobrzegu są pod wrażeniem zaprezentowanych pojazdów.

- Coś pięknego. To moje lata. Ten mały fiat wygląda jakby dopiero wyszedł z fabryki. Jak się rodziłem, to jeszcze małe i duże fiaty jeździły, więc większość tych aut to ja nie znam. Fajnie widzieć, że ktoś jeszcze jeździ tymi autami - mówią mieszkańcy, którzy przyszli zobaczyć zabytkowe pojazdy.

Zabytkowe samochody przejechały spod kołobrzeskiego ratusza do Ustronia Morskiego, a o godzinie 16 powrócą do Kołobrzegu i zaparkują przed latarnią morską.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty