Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin/Archiwum]
Historyczna świetlica stoczniowa. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin/Archiwum]
Historyczna świetlica stoczniowa. Fot. Piotr Sawiński [Radio Szczecin/Archiwum]
Zachodniopomorscy Związkowcy z Solidarności chcą odwołania dyrektora Instytutu Dziedzictwa Solidarności - Mateusza Smolany.
Instytut, mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie przejął od miasta historycznej świetlicy stoczniowej, w której miał powstać jego odział w Szczecinie.

-Nie może być takiej sytuacji. W styczniu ogłosiliśmy, że wszystko jest załatwione i domówione, więc chodzi tylko o szczegóły. Mija rok i się okazuje, że urzędnicy między sobą przerzucają się papierami i nic z tego nie wynika - mówi Mieczysław Jurek, przewodniczący Solidarności na Pomorzu Zachodnim.

Pismo w sprawie odwołania dyrektora IDS trafiło do Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Projekt zagospodarowania budynku, w którym mieści się historyczna świetlica stoczniowa jest gotowy. To tam podpisano Porozumienia Sierpniowe w 1980 roku.

W Gdańsku powstało Europejskie Centrum Solidarności. Świetlica BHP, w której podpisano porozumienia jest już wyremontowana i udostępniona zwiedzającym. W Szczecinie historyczny budynek nadal stoi w ruinie.
- Mija rok, a się okazuje, że urzędnicy między sobą przerzucają się papierami i nic z tego nie wynika - mówi Mieczysław Jurek, przewodniczący Solidarności na Pomorzu Zachodnim.- Mija rok i się okazuje, że urzędnicy między sobą przerzucają się papierami i nic z tego nie wynika - mówi Mieczysław Jurek, przewodniczący Solidarności na Pomorzu Zachodnim.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty